Klocki dla dzieci. Na jakie warto się zdecydować

Klocki jest to, z pewnością, jedna z niewielu zabawek, którą warto kupić. Co więcej, dzieci uwielbiają tę zabawkę. Nic dziwnego, bo budowanie z klocków to nie tylko wszechstronność pod każdym względem, ale także świetna zabawa, która bardzo wciąga i rozwija. Klocki dla dzieci mają wiele zalet. Uczą poprzez zabawę, zachęcają do logicznego myślenia i rozwijają wyobraźnię dziecka.

Jakie rodzaje klocków dla dzieci możemy znaleźć na rynku?

W rzeczywistości klocki dla dzieci mogą być one wykonane z różnych materiałów. Popularne są klocki:

– plastikowe,

– drewniane,

– metalowe.

Dlaczego warto kupować dziecku klocki?

Klocki odpowiednio dobrane, wspomagają rozwój psychoruchowy małych dzieci. Uczą także współpracy i rozwijają umiejętności społeczne. W końcu dzieci zapragną towarzystwa, a nabyte zdolności współdziałania bardzo im się przydadzą. Ale jest w tym coś więcej. Klocki to świetny sposób, aby wprowadzić dziecko w świat kształtów i kolorów. Zabawki te pomagają również w zapoznaniu się z różnymi fakturami i dźwiękami. Pomagają one dzieciom zrozumieć otaczający je świat i uczą je matematyki, zwłaszcza liczenia i stosunków przestrzennych (prawo, lewo, góra, dół, boki).

Klocki drewniane. Czy warto je kupić?

Drewniane klocki to z pewnością doskonałe zabawki. Są one bardzo popularne wśród rodziców i równie chętnie wybierane przez małe dzieci. Pomimo swojej prostoty, klocki drewniane mają znaczący wpływ na rozwój dzieci. Z pomocą drewnianych klocków dzieci odkrywają świat kształtów i kolorów oraz uczą się konstruować różne rodzaje budowli. Starsze dzieci używają drewnianych klocków przede wszystkim w celach edukacyjnych, szybko kojarząc litery i cyfry, uczą się liczyć i czytać. Klocki z cyframi rozbudzają w małych dzieciach chęć wykonywania pierwszych działań matematycznych. Naturalne materiały są ważnym czynnikiem dla rodziców przy wyborze tego typu zabawek. Drewniane klocki nie zawierają szkodliwych preparatów chemicznych, a farba użyta do ich pomalowania jest przyjazna dla środowiska.